back

 

FILM

„Sovietsky príbeh“ je príbeh utrpenia, bolesti, nespravodlivosti a skutočnej (reálnej) politiky 20. storočia.

Veľa z toho, čo tu uvidíte už dávno upadlo do zabudnutia, bolo prepísané alebo sa ignoruje. Tento príbeh odhaľuje práve tie veci, o ktorých sa hovorí už len málo alebo vôbec. Dokonca, aj napriek tomu, že majú obrovský význam aj pre dnešok.

„Sovietsky príbeh“ pojednáva o vplyve sovietskeho dedičstva na súčasnú Európu. Experti na európsku históriu ako aj európski poslanci v ňom diskutujú o dôsledkoch selektívneho postoja k masovej vražde. Stretnete sa tu aj so ženou, ktorá popisuje pohreb svojho práve narodeného syna v sovietskom koncentračnom tábore.

Edvíns Šnore sa viac ako 10 rokov zaoberal zbieraním materiálov a rozhovorov s odborníkmi a svedkami, zostavovaním týždenníkov, pátraním po dokumentoch ukrytých v archívoch v Rusku, na Ukrajine, v Litve, vo Veľkej Británii a v Nemecku. To všetko preto, aby mohol vytvoriť dokument, ktorý je hodný vážnej pozornosti. Jeho 10-ročné úsilie bolo odmenené skvelým výsledkom – dokumentom „Sovietsky príbeh“.

Film „Sovietsky príbeh“ sa natáčal viac ako dva roky v mnohých európskych krajinách ako napríklad Rusko, Ukrajina, Litva, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia a Belgicko. Poskytuje jedinečný pohľad na nedávnu sovietsku históriu očami sovietskych občanov, ktorí o tom majú vedomosti z prvej ruky, a ktorí to skutočne zažili.

 

space1
Donors

 

NOVINKY
Kampan
Film
Skoly
TRAILER
TSSbaner